Bölgesel İncelme

Selülit ve bölgesel yağlanma günümüzde bayanlarda en sık rastlanan problemler arasındadır. Bu nedenle selülit giderici ve bölgesel yağlanmayı giderici pek çok yöntemler bulunmuştur. Bu yöntemlerin bir kısmı cerrahi müdahalelerdir ve bunların iyileşme süreci sancılı olmaktadır. Diğer yöntemler ise dışarıdan yapılan müdahaleler ile olmaktadır. Selülitin sebebinin çözülmesi çaresinin bulunmasını da sağlamıştır. Selülit çoğunlukla kadınlarda görülen deri altı yağ dokusunun kan ve lenfatik dolaşımı bozması sonucu oluşan bir yapıdır. Kısaca selülit gelişen cilt altı yağ dokusunu oluşturan yağ hücreleri arasında bulunan ince liflerin bu gelişmeye uymayarak bu bölgelerde oyukların oluşması ile oluşur. Bozulan yağ dokusu daha az oksijen alarak lenf drenajının bozulmasına neden olur böylece selülit oluşumu gittikçe hızlanır. Kan ve lenf dolaşımı bozulan bölgede çöküntüler olarak portakal görünümünde bir cilt oluşmaktadır. Tedavisi için çeşitli yöntemlerle yağ dokuları parçalanmakta, kan dolaşımı hızlandırılmakta ve de lenf drenajı sağlanmaktadır.  Lenf drenajını arttıran CFK skintonic yöntemi metabolik atıkları vücuttan uzaklaştırarak bu portakal kabuğu görüntüsünü yok etmektedir. Merkezimizde kullanılan bir diğer sistemde elektroterapidir. Bölgesel incelmede %80-90 başarı sağlayabileceğiniz bu yöntem ile kas arasındaki yağlar parçalanarak idrar ile dışarı atılmaktadır.

* Vakum Terapi (Skintonic – CFK)

CFK cihazı ile vakum terapi uygulamaları sayesinde selülit ve çatlaklarınızdan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. 15 seanslık tedavi kürü sonunda vücudunuzdaki incelmeyi sizde fark edeceksiniz. Vakum terapi ile Selülit ve çatlaklarda %70-80 azalma sağlanabilmektedir. Vakum terapi incelmenin yanı sıra peeling etkisiyle ölü deriyi uzaklaştırarak alttaki genç ve taze derinin ortaya çıkmasını sağlar. Vakum terapi aynı zamanda vücuttaki ödemin atılmasında ve Liposuction gibi ameliyatlar sonrası lenf drenajını arttırmakta da kullanılmaktadır. Özellikle popo düşüklüğü, basen çıkıntısı, bel kalınlığı, bacak içi gevşeklikleri ve karında sarkmalar için vakum terapi önerilmektedir.

CFK cihazının küçük başlığı ile yüze yaptığımız uygulamalar sayesinde hiçbir cerrahi müdahaleye ve yabancı madde enjeksiyonuna maruz kalmadan ince kırışıklarınızdan kurtulabilirsiniz. İlk seanslardan itibaren gözle görülür farkı sizde hissedeceksiniz. Ayrıca  ölü deriden kurtulan cilt çok daha sağlıklı, zinde ve parlak görünecek.

* Elektro Terapi

İncelmesi istenen bölgelere bağlanan pedler yoluyla kaslara uygulanan hafif elektrik akımları ile kas aralarındaki yağlar etkin şekilde parçalanmakta ve vücut dışına atılmaktadır. Fizik tedavide de kullanılan bu yöntem ile 15 seansın sonunda uygulanan bölgede ki fark gözle görülür şekilde olacaktır.

* Selülit Masajı

* Aromaterapi Masajı

Fiziksel güzellik ve ruhsal rahatlık için uzun ve yumuşak dokunuşlardan oluşan bir terapidir. Uygulama esnasında kullanılan bitki özlerinden elde edilmiş masaj yağları; kas kasılmalarını tedavi ederek kan dolaşımını ve lenfatik akımı tetikler, ödemi azaltır. Bu masajlar sayesinde yorgunluğunuzu atarak hayata çok daha sağlıklı ve enerjik devam edeceksiniz.

Uzmanlarımız ile yapacağınız görüşmeler sonucunda; cilt tipinize ve şikayetlerinize en uygun ürün ve masaj tekniği seçilerek uygulama yapılacaktır