Kaçınılmaz bir sürec olan yaslanma,son yıllarda kadınların da erkeklerinde en cok problem ettiği konu olmuştur. Geçen yıllar, güneş ışınları, yaşadığımız stresler ve yanlış beslenme alışkanlıklarımız yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Dış etkenlere direkt ve en fazla maruz kalan, yaşımızla ilgili bizi ilk ele veren ise cildimizdir. Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve sarkmalar ilk olarak yüzümüz, boynumuz ve ellerimizde ortaya çıkar. Psikolojimizi yakından etkileyen bu yaşlanma sürecini geciktirmek artık bizim elimizde. Gelişen tıp ve teknolojinin biraraya gelmesiyle ortaya çıkan yöntemler yılların yıpratıcı etkilerini geriye çevirmektedir. İşte bu noktada devreye giren medikal estetik işlemler bizi en az yan etki ile en hızlı ve mükemmel sonuca ulaştırmaktadır.

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemler botox, dolgu, prp, cilt mezoterapisi, vitamin enjeksiyonları, göz çevresi ışık dolgusu, boyun ve dekolte bölgelerinde mezolifting, daha güzel gülüşler için dudak dolgusu olarak sayılabilir. Kuruyan cildinizi nemlendirmek ne kadar doğalsa botox ve dolgu uygulamalarıyla olası yaşlanma sürecinin önüne geçip daha canlı ve genç görünmek aynı şekilde doğal bir yaklaşımdır. Önemli olan bu işlemlerin,  konusunda eğitimli bir hekim tarafından kişinin ihtiyacına uygun olarak planlanıp yan etki oluşturmadan yapılmasıdır. Sizi iyi dinleyip anlayan bir hekim ve kaliteli malzemelerle en doğal ve iyi sonucu elde etmek kaçınılmazdır.

Medikal estetik uygulamaları sayesinde 15-20 dk. gibi kısa sürede ufak dokunuşlarla daha genç ve fresh görünmeniz artık çok kolay. Unutulmaması gereken biz hekimlerin mucizeler yaratmayıp sadece siz hanımların varolan güzelliklerine vurgu yaptığıdır.

Dr. EBRU GEREN

ÖZEL VENÜS POLİKLİNİĞİ