VİTAMİN ENJEKSİYONU (MEZOLİFT)

 Kozmetik veya kimyasal değil, doğal yollardan güzelleşmek isteyenlere iyi haber! Vitamin solüsyonu, derma-roller ile yüz, boyun, ellere uygulanıyor. 15 dakika sonra gençleşmiş ve ışıl ışıl bir cilde sahip oluyorsunuz.

Vitamin Enjeksiyonu ile Mezolift Nedir?

Mezolift, kelime olarak cilt toparlama anlamına gelmektedir. Mezolift ile kırışıklık tedavisi yaşlanmayı geciktirme amaçlı uygulamaları kapsamaktadır. Cildin ihtiyaçlarına göre içeriği belirlenen vitamin solüsyonlarının cilde enjekte edilerek toparlanma sağlanması amaçlanır.

Vitamin Enjeksiyonu Uygulama Şekli:

 Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliği yapılır. Gerekli antiseptik uygulamalar sonrası cilt problemlerinize uygun olarak ihtiyacınız olan vitaminleri içeren bir kokteyl cildinize mikro iğneler aracılığıyla uygulanır.

Cilt Yenileme İşleminde kullanılan Vitaminler ve Etkileri:
Cilt gençleştirmede; A vitamini, B kompleks vitaminler,C vitamini, D vitamini, E vitamini, vit PP ve K vitamini kullanılmaktadır. A vitamini, derinin üst tabakasındaki hücrelerin çoğalmasını uyarır, üst tabakadaki ölü hücrelerin dökülmesini kolaylaştırır, yeni kan damarı yapımını sağlar ve deriye sağlamlık verir. İnsan derisindeki başlıca antioksidan olan E vitamini, deriyi yaşlanmaya karşı korur. Hücrelerin en büyük düşmanları olan serbest radikalleri temizleyerek hücre zarını korur. C vitamini ise derinin altında yer alan ve deriye sağlamlık veren bağ dokusunun ana elemanı olan kollajenin sentezinde kullanılır. Cildinizin bu vitaminlerden hangilerine ihtiyacı olduğu uzman doktorumuz tarafından belirlenmektedir.

Vitamin Enjeksiyonunun Uygulama Sıkığı:

İlk üç seans 10 günde bir, sonraki iki seans 15 günde bir, diğer seanslar ayda bir yapılmaktadır. Hastaya göre seans sayısı 6-10 arasında değişebilir. Eğer hasta isterse 3-4 ayda bir gelip yeniden uygulama da yaptırabilir. İşlem tekrar edilmediği takdirde yaptırmadan önceki duruma dönmesi gibi bir ihtimal yoktur.

Vitamin Enjeksiyonu (Mezolift) Sonuçları:Vitamin enjeksiyonu sonucunda anında pırıltılı ve canlı bir cilde sahip olursunuz. Zamanla mezolift etki ortaya çıkar ve sarkmalar toparlanır. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir. Son olarak da ince kırışıklıklarda ki dolmayı gözlemleriz fakat bu etki ilk uygulamada geçicidir. Uygulama tekrarlandıkça bu etki de kalıcı hale gelir.